Тешко повреден градежен работник во Штип

Маж се зздобил со тешки телесни повреди на работно место, информира МВР.

„Утринава во 13:31 часот во СВР Штип, од дежурната амбуланта при Клиничка болница Штип било пријавено дека за укажување на лекарска помош бил донесен Б.М., кој се здобил со повреди при изведување градежни работи на зграда во населбата „Осми ноември“ во Штип“, соопштуваат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 16:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега