Тешко повреден кавадарчанец додека работел во фабрика

Вчера во 18:33 часот во СВР Велес било пријавено дека во Општа болница Кавадарци бил донесен П.С.(53) од Кавадарци, кој се здобил со повреди при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци.

Од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

За настанот е известен јавен обвинител и инспектор за повреда при работа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2020 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега