Тијана ја искоментира одлуката Македонија да не даде ни поен на Србија

Тијана Дапчевиќ која ја дочека сестра си од Евровизија, ја искоментира одлуката Македонија да не додели ни еден глас на Србија, за што Србите се налутија.

- До бескрај е погрешно што Македонија не даде глас на Србија. Морам да кажам дека сум разочарана, седуммина биле во жири, вели Тијана за „Премиера Викенд Специјал".

Тамара оваа година заврши на 8. место.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 20:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега