Тинејџер ја создал групата „Јавна соба“, каде се споделувани порнографски слики од малолетнички

Тинејџер ја создал групата на телекомуникациската апликација „Телеграм“ која викендов ја крена на нозе македонската јавност, откако беше обелоденето дека таму се споделуваат порнографски видеа и фотографии од девојки од Македонија од кои и дел малолетнички.

Телма дознава дека во групата  формирана на социјалната мрежа Телеграф  беа разменувани фотографии на малолетнички со речиси порнографска содржина.

Групата „Јавна соба“ која броеше над 7.400 членови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 10:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега