Тинејџери со потекло од Балканот загинаа во Њујорк: Порше паднало на пруга и се запалило (ВИДЕО)

Двајца тинејџери со потекло од Балканот загинале во тешка сообраќајка  која се слуила во Њујорк.

Настрадале 15- годишната Саниха Чекиќ и Алтин Незај, 17 години, а повредена е и 17- годишната Аиша Радончиќ која управвала со автомобилот, а со тешки повреди е пренесена во болница.

Како што се наведува во странските медиуми тинејџерите настрадале во „Порше“ излетало од надвозник, па се „срушил“ на пруга и се запалил. Саниха и Алтин се прогласени за мртвои во болница.

Еден од очевидците рекол дека видел кога автомобилот излетал од патотт.

„Само си помислив„ О боже нека останат живи, темолам“ рекол тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 18:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега