Тлото во Загреб не мирува- утринава регистриран нов земјотрес

Во Загреб нов земјотрес регистриран утринава.

Земјотрес од 2,8 степени по Рихтер  бил почувствуван во хрватската престолнина утринава во 10 часот.

Земјотресот бил на длабочина од 2 километри.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.04.2020 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега