Тони Михајловски до Заев: Сега испеј ја и „Драга не буди педер"

Македонскиот актер Тони Михајловски реагираше на Фејсбук по изјавата на Заев дека нема да дозволи како што рече еден педер, неколку криминалци и суетен новинар да ја урнат Владата, а потоа и по неговото извинување за истата.

- Убаво би било покрај извинувањето, и десното раче на срцето со качункаста фаца, да ја испее и оваа песна, напиша Михајловски во негов стил.

По изјавата вчера Заев се огласи на Твитер и се извини велејќи дека зборот педер го употребил да опише карактерна особина.

Следеа лавина реакции.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 16:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега