Топло за овој период од годината - Температурите вечерва низ Македонија

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец беше времето денеска.

Во Скопје, сончево и топло со температури до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Ова се температурите вечерва.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега