Тошковски до Маричиќ: Против кого Вие марширавте за правда? Против таткото Ваш?

Во емисијата “200” на Алсат М телевизија Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша соговорникот Бојан Маричиќ од СДСМ против кого протестираа членовите и симпатизерите на СДСМ кога маршираа за правда.

-Против кого протестирате и марширавте пред Врховниот суд и пред обвинителството? Велам дека сте пристрасен? Не велам. А против кого протестирате? Против таткото Ваш? Виши јавен обвинител. Против сопругата Ваша – шеф на кабинетот на министерот за правда? Против тие протестиравте? Вие со кое лице протестиравте пред Вишото обвинителство каде што вашиот татко работи? Па дајте Ве молам, порача Тошковски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2020 - 22:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега