Трагедија кај Стража: Маж загинал откако со автомобил паднал во бездна

 

Скопјанец загинал откако автомобилот со кој управувал излетал од коловозот и паднал во бездна.

-На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во село Сретково,гостиварско патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од 53-годишниот Ј.Г. од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри при што возачот починал на лице место. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2020 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега