Трагедија попладнево: Едно лице загина, а четворица се повредени во сообраќајка кај Струмица

Едно лице загина, а четворица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи попладнево околу 14:30 часот во село Банско, општина Струмица, потврди портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска.

Повредените се пренесени со Итната медицинска помош во струмичката болница, каде се задржани на лекување, а увидот се уште трае.

Повеќе детали за несреќата од полицијата најавуваат за утре. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 17:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега