Трагедија: Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајка

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Ѕвездата на народната музика во автомобилот, според неофицијалните информации бил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефилд каде пеел.

Шабан Шаулиќ потоа итно е префрлен во болница, каде починал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега