Трагедија во Будва - момче починало среде плажа

Непознато момче починало денеска откако му се слошило додека се капело во морето на јавниот дел од плажата Морген во Будва.

Спасувачите на лице место се обидувале да го реанимираат момчето и тоа веднаш со брод било однесено до Стариот Град, информира Србија данас.

Од таму со возило на Итна помош било префрлено до которската болница каде била констатирана смрт.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега