Трагедија во Идризово - почина затвореник

 

Трагедија во затворот Идризово, затвореник починал по тешко и долго боледување. 56-годишниот С.Р. од селото Речане-гостиварско, инаку осуденик во затворот „Идризово“, околу 10 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12 часот и 30 минути за жал починал.

Полицијата информира дека истиот боледувал од канцер.

По наредба на Јавен Обвинител телото било дадено на обдукција.

 
 
10.01.2017 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа