Трагедија во Копривница, почина ракометар

Поранешниот голман на Копривница, 40-годишниот Звонимир Чмарко е пронајден мртов во семејната куќа, пренесува Подравски.

Засега се непознати причините за смртта на голманот која како бомба одекна во спортскиот свет.

Познато е само дека бил пронајден од членовите на семејството во семејната куќа.

Сите детали ќе ги даде обдукцијата.

Тој долги години беше чувар на мрежата на Копривница.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 08:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега