Трагедија во кумановско: Почина маж, влегол во длабока дупка и бил потрупан од земја

Вчера во 14:30 часот во атар на с.Отља-кумановско, во месноста викана „Краиште“, додека А.С.(70) од с.Отља, работел на санација на резервоар за вода што го користел за сопствени потреби, влегол во ископот длабок околу четири метри, при што бил затрупан од одрон од земја и починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Куманово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.03.2020 - 13:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега