Трагедија во Македонија: Четиринаесетгодишно девојче се удави во базен

Четиринаесетгодишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија.

Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Она што е чудно е што несреќата се случила пред повеќемина посетители, а никој не забележал ништо. На базенот има и служба за спасување која е обучена токму за вакви ситуации.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега