Трагедија во Македонија: Возач почина во Брза помош по сообраќајка

Околу 13,30 часот на региналниот пат Кичево -Охрид кај село Другово-кичевско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес“ со струмички регистарски ознаки,управуванoод 63-годишниот Г.Т.  од селото Куклиш-Струмица  и мотоцикл „Сузуки’ со кичевски регистарски ознаки,управуван од 28-годишниот К.А. од селото Зајас-Кичево.

На пат кон Клинички центар-Скопје во возило на Итна медицинска помош К.А. им подлегнал на повредите.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Кичево.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.05.2019 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега