Трагедија во прилепско: Маж починал на лице место, по незгода на работното место

Прилепчанец се повредил за време на работа во приватна фирма, по што починал на лице место.

„На 13.08.2020 околу 09.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Македонски бранители“ во с.Бела Црква, прилепско, Д.К.(64) од Прилеп, вработен во приватна фирма, додека извршувал работни задачи, бил повреден и починал на местото на незгодата“ соопштуваат од полиција.

Увид извршиле екипа од ОВР Прилеп и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега