Трагедија во Скопје: Средношколка почина среде час, цело училиште во шок

 

Вистинска трагедија се случила вчера во Скопје кога средношколка се онесвестила на среде час и починала. Трагедијата, како што информираат од полицијата, се случила во 18 часот и 30  минути, во ГУЦ „Здравко Цветковски“, на час по Историја.

Се работи за 18-годишната А.А.од Скопје на која во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето. По неуспешниот обид од професорите да ја освестат била повикана  Итна медицинска помош. Тие се обиделе да ја реанимираат, но не успеале.

Истата била пренесена во Ургентен центар каде од страна на лекар била констатирана смрт. 

 

 

 

17.02.2017 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа