Трамп и Зеленски не му честитаа роденден на Путин:„Честитката може да доцни, а може и никогаш да не стигне“

Нити Трамп, ниту пак Зеленски не му го честитаа 67-от роденден на рускиот претседател Путин, кој го прослави вчера на 7-ми октомври, изјави денес неговиот потпарол Димитриј Песков.

„До крајот на денот не видов честитка од Трамп и Зеленски, рекол Песков.

„Или нема воопшто или ќе пристигнат подоцна, понекогаш такви пораки пристигнуваат подоцна, по дипломатски пат, а може и никогаш нема да дојдат, рекол тој.

Кремаљ соопшти дека Путин во текот на вчерашниот ден примил честитки, вклучувајќи ги и тие преку телфон, од многу светски лидри.

Меѓу нив биле, Александар Вучиќ, Бенјамин Нетанјаху, Илхам Алијев, Александар Лукашенко и многу други.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.10.2019 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега