Трамп: Нема да ја затвориме земјата во случај на втор бран од коронавирусот

Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека во случај на втор бран од коронавирсуот ковид-19 нема да воведе карантин и да ја затвори земјата.

– Имаме намера да го изгаснеме огнот, нема да ја затвораме земјата – рече Трамп одговарајќи на прашање за можен втор бран на пандемијата при посетата на фабрика на „Форд“ во Мичиген.

Педесет американски држави кои презедоа рестриктивни мерки се во фаза на нивно олабавување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега