Трамп се огласи по смртта на Коби Брајант: Ова е ужас!

Претседателот на САД, Доналд Трамп се огласи на Твитер по повод смртта Коби Брајант.

- Вестите говорат дека кошаркарскиот великан Коби Брајант и уште три лица загинале во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Тоа се ужасни вести, напиша Трамп.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 08:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега