Три хороскопски знаци до крајот на август ги чека понуда за брак

Една од најприродните работи кои следуваат по врската е бракот. Само треба и за тоа да се избере најдоброто време.

Стрелец

Кон крајот на август ќе бидете во можност да ја остварите својата најголема желба во љубовта. Вашиот љубовен живот цвета и ќе добиете прекрасен прстен со предлог. Август ќе биде најдобриот месец од годината за вас.

Овен

Август ќе ви ја даде дополнителна енергијата што првенствено ќе ја внесете во врската. Ќе се трудите се да биде во ред, и ќе го облеете вашиот партнер со љубов. Таа ќе дејствува на него, па ќе добие нагон да го стори она што одамна го посакувате и двајцата. Дали планирате да одите на патување? Веројатно ќе ве праша таму.

Девица

Девиците дефинитивно ќе се изненадат на понудата за брак. Сепак секако ќе биде подготвена, со средени нокти( специјален маникир), како што и личи на перфекционист. Партнерот најверојатно ќе клекне пред вас, на крајот на овој месец.

19.08.2022 - 23:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега