Трибини на ВМРО-ДПНЕ во Гази Баба и во Ѓорче Петров

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”.

Првата трибина ќе се одржи во 18:00 часот во хотел Континентал во општина Гази Баба.

Втората трибина ќе се одржи во 19:30 часот во Центар за култура во општина Ѓорче Петров.

На трибините ќе присуствуваат и ќе се обратат високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, предводени од Владимир Пешевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

 
 
16.01.2016 - 17:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега