Тричковски признава: СДСМ нема никакви шанси да го победи ВМРО-ДПМНЕ на фер и демократски избори

Опозиционерот Бранко Тричковски на јавноста и е познат по дрските навреди и пцовки упатени кон македонскиот народ.

Тој е силен поддржувач на СДСМ и гласноговорник на политиките од Бихаќка, а во својата најнова колумна признава дека опозициската партија не може да победи на избори.

Односно, Тричковски вели дека СДСМ можа да победи само на наместени избори.

-Изборите имаат смисла само ако не се кристално чисти односно ако се наместени во корист на битката против злото, пишува тој.

Тричковски силно посакува СДСМ да победи на изборите, но знае дека на фер и демократски избори, СДСМ нема никакви шанси да го победи ВМРО-ДПМНЕ.

Колумната на Тричковски е објавена во најновиот број на „Слободен печат“ и во негов стил, изобилува со тешки навреди.

 

ИЗВОР: Курир.мк

 
 
16.01.2016 - 14:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега