Трик со кој за секунда ќе излупите пиперки за зимница - За највкусен ајвар зимава

Дојде септември, месецот кога се прави ајвар, зимница и лутеница.

Има супер трик за полесно да се излупат пиперките за ајвар. Ако сакате полесно да ги излупите пиперките кои ги печете, ставете ги во кесе и заврзете го.

Нека стои одреден период, па сама ќе се оддели лушпата и се ќе оди побрзо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.09.2019 - 20:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега