Тринаесетгодишно момче нападнато од друг малолетник во Скопје

 

Уште еден случај на врсничко насилство во Скопје е пријавен во полиција. Вчера во 10:30 часот во СВР Скопје, 37-годишната З.Ј. од Скопје пријавила дека на 12.10.2019 околу 21:00 часот на бул.„АСНОМ“ бил физички нападнат нејзиниот 13-годишен син од страна на друго малолетно лице. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 16:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега