Трипуновски: Николовски ангажира лица за политичка кампања преку МЗШВ на товар на државата

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски, денес на својата „фејсбук“ страница објави документ каде што се гледа дека министерот Љупчо Николовски ангажирал повеќе лица на договор на дело за периодот од февруари до мај.

„Николовски привремено вработува фотограф, снимател, графички дизајнер, лице за односи со јавност, лице за логистичка поддршка на Министерот на терен, и сите овие лица се вработени во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство каде што ќе добијат по 76.000 денари“ вели Трипуновски и прашува:

„Дали Николовски со државни пари си вработува лица за политичка кампања за СДС во предизборниот период?

03.04.2024 - 15:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега