Труење со храна во познат македонски хотел

 

Вчера околу 09 часот и 35 минути во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т  и А.А двете од Израел, кои биле сместени во хотелот.

Истите се пожалиле на труење од храна што ја конзумирале во хотелот.

По укажаната лекарска помош, истите се пуштени на домашно лекување.

Запознати се Јавен обвинител и Државен санитарен инспекторат.

 

 

 

16.07.2017 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа