Турската актерка е бремена - Фикрет и Есра од „Истанбулската невеста“ ќе станат родители

Турските актери Салих Бадемџи и Имер Узгун, познати како Фикрет и секретарката Есра од серијата „Истанбулската невеста“ ќе станат родители. Тие го чекаат своето прво дете, што треба да се роди во септември. Двојката е во врска од 2014 година, а се венчаа во 2015, пишуваат турските медиуми.

Салих и Имер, во моментов кај нас се актуелни со серијата во „Истанбулската невеста“. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 08:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега