Туск: Голем чекор поблиску до местото што ви припаѓа во нашата трансатлантска заедница

„Еден глас, еден голем чекор поблиску до заземање на местото кое ви припаѓа во нашата трансатлантска заедница“, порача на својот профил на Твитер претседателот на Европскиот совет Доналд Туск вечерва, откако во Собранието вечерва беше донесена одлуката за пристапување кон промена на Уставот со 80 гласа „за“.

 
 

 

 

19.10.2018 - 23:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега