Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела

Турската полиција го уапси капетанот на авионот на компанијата „Пегазус ерлајнс“, кој на почетокот од месецот излета од писта на аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул, при што загинаа три лица.

Авионот кој леташе од Измир за Истанбул излета од писта и удри во насип, а леталото се распадна на три дела.

По несреќата испитани се двајцата пилоти, а еден од нив, капетанот Махмут Арслан е уапсен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 22:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега