Уапсен маж од Ниш, полицијата пронашла два питбула со повредени глави и нозе

Припадници на МВР во Ниш ќе поднесат кривична пријава против четириесет и тригодишен маж од околината на овој град поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело убивање и малтретирање животни.

Тој е осомничен дека во својот двор чувал девет кучиња за кои адекватно не се грижел, а полицијата пронашла два питбула со повредени глави и нозе, се вели во пријавата.

Повредените кучиња ги прими здружение за заштита на животни за да им помогнат ветеринарите.

11.06.2024 - 11:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега