Уапсен третиот терорист по кој беше пуштена потерница за бомбашките напади во Брисел

Третиот терорист од вчерашните бомбашки напади кој не се разнесе на аеродромот во Брисел каде загинаа 31 лице а 200 се повредени, е уапсен.

Наџим Лахру, е единствениот од тројцата терористи, кој не се разнесе.

Тој е уапсен во Андерлехт.

Се верува дека Наџим бил стручен за експлозиви во Исламската Држава.

САД ги предупреди граѓаните на потенцијален ризик за патување во Европа по нападите во Брисел бидејќи терористичките групи планираат напади ширум континентите.

 

 

 

 
 
23.03.2016 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега