Уапсен уште еден гостиварец, ја отворил кафетеријата и служел гости

Синоќа околу 22 часот, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 55-годишниот Ј.С. од гостиварско Старо Чајле. При контролата на Државниот пазарен инспекторат во неговата кафитерија во ова село, биле затекнати шест лица.

Ј.С. е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосното расчистување на случајот денеска му е изготвен поднесок поради сомнение дека сторил кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, додека објектот времено му е затворен.

Од воведувањето на мерки за спречување на ширење на коронавирусот, во гостиварско, за „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“ вкупно се регистрирани три вакви случаи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 16:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега