Уапсена девојка во Скопје - полицајците откриле дека поседува прашкаста материја

 

Битолчанка била уапсена во Скопје откако кај неа била пронајдена дрога.

-Вчера во 14:45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ ја лишиле од слобода 27-годишната С.О. од Битола, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега