Уапсени две момчиња од Скопје фатени со дрога

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 22:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар, ги лишиле од слобода 26-годишниот Д.Р. и 31-годишниот Д.С. двајцата од Скопје затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.10.2020 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега