Уапсени три лица во скопско Трубарево- физички нападнала и ограбиле маж

Рано утринмава во Полициска станица Гази Баба биле приведени Е.Д.(19), Н.М.(23) и В.К.(19), сите  од село Трубарево, поради основано сомнение дека на местото викано Пуста кула, во населба Илинден, физички го нападнале Д.Ѓ.(40) од Кавадарци и му одзеле пари, соопштуваат од МВР.

По комплетно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.11.2019 - 15:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега