Убиство при грабеж во скопско Инџиково

Убиство во скопско Инџиково на улица “Шамак„ се случило синоќа околу полноќ, дознава „Алсат“.

Телевизијата повикувајќи се на неофицијални информации објави дека лица маскирани во фантомки и вооружени влегле во куќата на 49 годишен жител кој бил во домот со сопругата и истите ги легнале во ходникот, додека во друга соба имало роднини.

-Вооружените лица им побарале пари, откако сопственикот им кажал дека нема пари и дека има само возило џип во дворот и дека може да го земат, едно од лицата истрелал од пиштол кон него и го погодил во пределот на главата, по што починал, објавува Алсат телевизија.

Неофицијално, лицата избегале во непознат правец.

Од МВР за „Курир“ ја подврдиле информацијата, но не соопштиле повеќе детали.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 09:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега