УХМР ја објави временската прогноза за наредните денови (ФОТО)

Продолжува периодот на многу топло време.

Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме.

Во продолжение следи прогнозата до понеделник.

28.06.2022 - 22:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега