Украдено државното знаме од јарбол во Скопје

Вчера во 09:30 часот е пријавено дека од јарболот пред зградата во која е сместена Управата за борци и воени инвалиди во Скопје, е симнато и одземено државното знаме, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

најчитано сега