Украина тргна во контра-офанзива, а Русија со дронови го нападна Запорожје

Руските воени сили со дронови го нападна украинскиот град Криви Рих, додека Украина продолжи со контра-офанзивата по преземање на Лиман.

Русија ова го искористи за удар врз Криви Рих, а украинските воени сили признаа дека урнале пет дронови, додека два ја пробиле воздушната одбрана.

Воените сили на Русија, исто така, го нападнале и Запорожје, а засега нема информации за жртви.

02.10.2022 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега