Украл паричник и почнал да бега, но го фатиле случајни минувачи

Полициски службеници од ОВР Прилеп го уапсиле 21-годишниот Д.Р. од Прилеп.

Д.Р. со употреба на сила од Д.С. одзел паричник и почнал да бега, но бил спречен од случајни минувачи.

Лицето заврши во полициска станица, а против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

27.06.2022 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега