Ураганот Дориан направи пустош: Петгодишно дете силниот ветар го фрлило во водата опкружено со ајкули

Кога вода почнала да навлегува во нивната куќа, Андријан Фарингтон од Бахамите го однел својот 5 годишен си на покривот од куќата мислејќи дека таму ќе биде безбаден.

Со скршена нога се пробивал кон купишатат ѓубре, а во равете го носел Еј Џеј кој не престанувал да плаче.

Меѓутоа пред да стигне да дојде до покривот, силниот ветар му го оттргнал момчето од раце и го фрлил назад во водата.

Момчето викало по татка си , но веќе било предоцна. Адријан нурнал под водата, но не можел да види ништо.

„Уште ми е пред очи сликата од мојот син како довикува „татичко““ рекол тој.

Поради силните бранови Адријан брзо загубил сила и морал да излезе на сигурно.

Дошол до црквата и таму затекнал околу 12 лица кои биле заробени внатре, а им немало спас.

Иако се надева дека можеби ќе го пронајде синот, шансите за тоа се многу мали.

„Ајкули пливаа во водата, мое сешто да се случи, но петгодишо момче во таква ситуација има мали шанси да преживее“ ркол скршен таткото.

Во ураганот Дориан кој ги уништи Бахамите, тргна и кон југисток на САД.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.09.2019 - 13:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега