Урнебесно видео: Македонците лудуваат во Букурешт

Македонија вчера го одигра првиот натпревар на ЕП2020 и не само што македонската репрезентација остави добар впечаток, запаметени ќе останат и македонските навивачи кои заминаа да ги бодрат нашите играчи.

На навивачите расположението не им го расипа поразот, ниту пак дождот.

Голем број на македонски навивачи се собрани во центарот на градот, а дождот ја направи ситуацијата уште позабавна.

Погчледнете што се случуваше:

 

 

14.06.2021 - 13:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега