Уште двајца лекари починаа од корона вирусот- се заразиле додека ги лечеле пациентите

Уште двајца лекари во Кина, на возраст од 42 и 55 години, починале од коронавирусот.

Тие се заразиле со вирусот додека лекувале пациенти во болниците во провинциите Хубеи и Хаинан, пренесува Си-Ен-Ен.

Досега во Кина од коронавирусот починаа најмалку десет лекари и здравствени работници починале.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 08:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега