Уште една смрт меѓу патниците на крузерот „Дајмонд принцес“ - маж починал во болница

Трет патник од крузерот „Дајмонд принцес“ почина од воспаление на белите дробови, соопштило јапонското министерство за здравство.

Министерството на навело дали смртта на 80-годиѓниот маж е поврзана со коронавирусот.

Постариот човек бил сместен во болница после напуштање на бродот кој со денови бил во карантин поради појава на зараза.

Крузерот со 3700 патници и членови на екипажот, бил во карантин од 3. февруари. 634 патници се заразени со коронавирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2020 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега