Успеала да ја победи анорексијата и денес изгледа феноменално

Лаура Ејми е инспирација за многумина. Таа е фитнес инфлуенсерка и тренер која се прослави поради неверојатната фигура и мотивационите пораки.

Нејзиниот пат до успехот не бил ни малку едноставен. Во 2015 кога имала 22 години, таа боледувала од анорексија. Станала опседната со се што јаде. Со часови поминувала на лента за трчање, стравувајќи од дебелина. Тоа ја довело до тежина од 39 килограми.

Сфатила дека има проблем кој не смее да го игнорира. Пронашла програми за тренирање и прехрана кои и помогнале да ги врати килограмите. Таа почнала да внесува повеќе калории а и почувствувала позитивни промени на своето тело.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2020 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега