Утре неколку улици во Скопје ќе останат без вода

Поради изведување водоводен приклучок на ул. „Борис Трајковски“ 39, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од оваа улица и од улицата „Иван Козаров“.

ЈП Водовод и канализација - Скопје информира дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување со работните активности.

24.06.2024 - 13:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега